Wszyscy nie od dziś wiemy, że dużo łatwiej i taniej zapobiegać jest niż leczyć .Stąd przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertę zabiegów profilaktycznych, które pozwalają utrzymać jamę ustną w zdrowiu.

Podstawowym zabiegiem profilaktycznym jest lakowanie bruzd zębów trzonowych u dzieci tuż po ich wyrznięciu, co ułatwia oczyszczanie i zapobiega zaleganiu płytki nazębnej.

Kolejnym zabiegiem jest fluoryzacja zębów (żelem na łyżce)  przez co szkliwo staje się bardziej odporne na działanie kwasów i tym samym na próchnicę oraz lakierowanie lakierem zawierającym jony fluoru,  które znosi nadwrażliwość zębów i działa przeciwpróchniczo.

Przeprowadzona higienizacja z usunięciem złogów nazębnych nad i poddziąsłowych – kamienia nazębnego i osadów za pomocą skalera ultradźwiękowego zapobiega chorobom przyzębia, a dodatkowo przynosi efekty estetyczne – zęby stają się jaśniejsze i bielsze .

Wizytę higienizacyjną stanowi również szczegółowy instruktaż higieny jamy ustnej z doborem odpowiednich dla danego Pacjenta środków do codziennej pielęgnacji.