Protetyka jest działem stomatologii, który specjalizuje się w poprawianiu układu zębów lub odtwarzaniu braków w uzębieniu. Możemy dla każdego z Państwa znaleźć najlepsze rozwiązanie i zaproponować kilka wariantów leczenia.

Wykonujemy uzupełnienia ruchome (wyjmowane) i stałe (cementowane na pozostałych zębach).

Uzupełnienia ruchome to protezy.

W zależności od sytuacji w jamie ustnej i w porozumieniu z Pacjentem wykonujemy protezy akrylowe całkowite i częściowe, elastyczne – nylonowe, acetalowe i szkieletowe, klamrowe i bezklamrowe.

W przypadkach, kiedy korona zęba nie może byc odbudowana materiałem kompozytowym stosuje się koronę protetyczną.  Kiedy  Pacjent posiada brak 1 lub kilku zębów możliwe jest wykonanie stałych uzupełnień protetycznych – mostów . Prace te wykonuje się na  podbudowie metalowej licowane  porcelaną  jak również  wysoko  estetyczne –  pełnoceramiczne uzupełnienia  IPS e- max  lub na podbudowie z tlenku cyrkonu. Korony i mosty z IPS e- max poprzez swoją transparencję światła idealnie  odtwarzają tkanki  i wyglądają jak ząb naturalny.  Korony pełnoceramiczne w przeciwieństwie do porcelanowych na metalu nie wykazują ” efektu szarzenia”.

Korekty kształtu i barwy zębów można dokonać również poprzez wykonanie licówek porcelanowych na widoczną, wargową powierzchnię zębów.

Indywidualnie dobierany kolor tych uzupełnień daje naturalne efekty i trudno odróżnić je od zębów własnych Pacjenta.

W przypadku znacznego lub całkowitego uszkodzenia koron zębów własnych wykonujemy wkłady koronowo-korzeniowe.