Liczne grono naszych pacjentów stanowią dzieci.  Zapraszamy Państwa wraz ze swoimi pociechami do gabinetu zanim zaczną skarżyć się na dolegliwości bólowe. Zachęcamy do umówienia dziecka na bezpłatną wizytę adaptacyjną, która ma na celu zapoznanie dziecka z gabinetem stomatologicznym.

Gdy próchnica już zaatakuje ząbki najmłodszych, przeprowadzamy lapisowanie zębów mlecznych – impregnację zębiny, która zapobiega dalszemu postępowi choroby. Ogromną zaletą jest stosowanie w naszych gabinetach środków, które nie przebarwiają zębów (większość dostępnych na rynku preparatów do impregnacji przebarwia zęby na czarno).

Proponujemy u dzieci starszych lakowanie bruzd w zębach trzonowych stałych jako zabieg profilaktyczny w zapobieganiu próchnicy.

Zęby mleczne leczymy z wykorzystaniem kolorowych materiałów do wypełnień, co stanowi dla dziecka dodatkową zachętę do współpracy i leczenia.

Przetrwałe zęby mleczne usuwamy, by zapobiegać wadom zgryzu w późniejszym wieku.

Chcąc umilić czas wizyty dziecko ogląda bajki edukacyjne, by leczenie przebiegało w przyjaznej dla niego atmosferze.

Podstawowa zasada jest prosta – NIE BAĆ SIĘ SAMEMU!

Dzieci są bardzo inteligentne, rozumieją dużo więcej niż nam się wydaje stąd łatwo mogą się zrazić wyczuwając lęk Rodziców.